Jak kwas salicylowy może pomóc Ci znów wyglądać młodo

kwas salicylowy jest dobrze znanym związkiem chemicznym, stosowanym od tysięcy lat w leczeniu wielu rodzajów schorzeń skóry, zwłaszcza trądziku. Wykazano, że jest bardzo skuteczny przeciwko bakteriom wywołującym trądzik. Krem z kwasem salicylowym na moją twarz może być tym, czego potrzebujesz, aby w końcu położyć kres problemom z trądzikiem.

Twoja twarz wytwarza olej w skórze, a to jest potrzebne do jej prawidłowego funkcjonowania. Ale czasami olejki mogą wymknąć się nieco spod kontroli i nie działają tak dobrze, jak powinny. Kiedy tak się dzieje, gruczoły w skórze, które wytwarzają te olejki, nie są w stanie wyprodukować tyle oleju, ile powinny. Ten olej miesza się z martwymi komórkami skóry i bakteriami oraz powoduje pryszcze i pryszcze.

kwas salicylowy może być stosowany do zmniejszenia ilości łoju wytwarzanego przez twarz. Czyni to omijając pory oleju, który powoduje trądzik. Problem polega na tym, że większość ludzi próbuje znaleźć produkt z kwasem salicylowym, nie wiedząc, jak działa on na trądzik. Działa jak peeling. Dokładnie to robi!

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego powiedziałem, że działa jak peeling. Powodem jest to, że twoja twarz musi być wystawiona na działanie powietrza, aby witaminy i minerały w twojej twarzy były prawidłowo rozprowadzane. Niestety, gdy przebywasz na słońcu, możesz poparzyć sobie twarz. kwas salicylowy krem z kwasem salicylowym pomaga temu zapobiec, utrzymując suchość skóry pod skórą. Tak więc, utrzymując twarz suchą, możesz zapobiec produkcji sebum, aby twoja twarz nie stała się zbyt tłusta.

Innym sposobem, w jaki kwas salicylowy jest skuteczny w walce z trądzikiem, jest zabijanie bakterii wywołujących trądzik. Nadtlenek benzoilu jest środkiem przeciwbakteryjnym, który dobrze się w tym sprawdza. Działa, ponieważ nadtlenek benzoilu niszczy bakterie powodujące trądzik. Jednak kwas salicylowy zabija bakterie inną metodą. Kwas salicylowy spowalnia produkcję określonej substancji chemicznej, która bierze udział w rozwoju bakterii.

Kwas salicylowy po nałożeniu na twarz pomaga również zredukować drobne linie i zmarszczki, które powstały wokół ust. Dzięki temu twarz wydaje się młodsza i gładsza. Ponieważ skóra pod oczami jest również bardzo delikatna, kwas salicylowy może pomóc zmniejszyć obrzęki i drobne zmarszczki wokół oczu. Pomaga również zmiękczyć i wygładzić skórę pod oczami.

Wiele osób uważa, że kiedy stosują krem z kwasem salicylowym na moją twarz, po prostu chronią skórę przed wypryskami i podrażnieniami. To prawda, ale tylko częściowo. Chociaż kwas salicylowy może pomóc zminimalizować pojawianie się wyprysków i podrażnień, tak naprawdę nie może zrobić nic, aby zatrzymać lub odwrócić problemy, które powodują te przebarwienia. W rzeczywistości istnieją dowody na to, że kwas salicylowy może faktycznie pogorszyć problem!

Słyszałem plotki, że stosowanie kremu z kwasem salicylowym na twarz powoduje skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie i podrażnienie. Te skutki uboczne są w rzeczywistości powszechne, szczególnie wśród osób z suchą skórą. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś mieć żadnych problemów skórnych, gdy używasz kremu z kwasem salicylowym do mojej twarzy. Możesz jednak przetestować niewielką ilość na skórze, zanim zaczniesz ją konsekwentnie stosować. Pozwoli ci to określić, czy krem będzie sprawiał ci problemy.

Kwas salicylowy, podobnie jak inne łagodne środki złuszczające, może powodować suchość skóry, jeśli nie będziesz ostrożny. Jeśli używasz produktu na twarzy po raz pierwszy, delikatnie przemyj twarz ciepłą wodą i delikatnym środkiem do demakijażu. Mydło lub środek myjący możesz usunąć z twarzy, biorąc chłodny, sterylny prysznic. Po prysznicu osusz skórę ręcznikiem.

Kiedy nałożysz krem z kwasem salicylowym na moją twarz, usunie suchą skórę z twojej twarzy. Nie oznacza to jednak, że powinieneś aplikować za dużo. Jeśli zamierzasz użyć zbyt dużo, możesz skończyć z czerwonym, łuszczącym się bałaganem. Nałóż cienką warstwę, a następnie osusz. Jeśli nie chcesz nakładać zbyt dużo, upewnij się, że nakładasz produkt równomiernie.

Nałożenie kremu z kwasem salicylowym na twarz jest łatwym procesem, o ile dokładnie przestrzegasz instrukcji. Ten produkt jest świetny, ponieważ pomaga zmniejszyć cienie, których wiele osób doświadcza wokół oczu. Może również pomóc zmiękczyć i zmiękczyć skórę, nie usuwając naturalnych olejków, które są potrzebne, aby Twoja twarz była zdrowa. Upewnij się, że pamiętasz, co powoduje twoje cienie, ponieważ jeśli się ich pozbędziesz, mogą wrócić. Aby zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, upewnij się, że odżywiasz się zdrowo i pijesz dużo wody.